21. 3. 2012 - Cvičení se složkami IZS

Dne 21. 3. 2012 proběhlo cvičení se složkami IZS, jehož tématem bylo hledání pohřešovaných osob.

Cvičení se uskutečnilo v prostorách bývalého muničního skladu za Poběžovicemi. Bylo přítomno celkem 7 jednotek hasičů, RZA a Policie, která celou akci organizovala.

Hledali jsme pohřešovanou osobu, která se ztratila na blíže nespecifikovaném místě v prostoru o velikosti přibližně 900 x 500 metrů. Jelikož je to prostor bývalého muničního skladu, střelnice a cvičiště, terén k prohledávání byl celkem členitý, nehledě na právě probíhající prořezávku a všudepřítomné křoviny.

Velitelem naší jednotky byl určen Pavel Rozhon, který vyslechl ve stanu štábu hlavní propozice celé akce. Poté jsme započali s vlastním cvičením. Vytvořili jsme rojnici o délce cca. 500 metrů a postupem vpřed jsme pročesávali terén. Zanedlouho byl nalezen batoh pohřešované osoby a psovod chytl stopu. Po otočení a postupu celé rojnice zpět byla pohřešovaná osoba nalezena.

Při postupu bylo třeba neustále dbát na srovnání rojnice do jedné řady, což jednotkám občas dělalo potíže. Je třeba ale říci, že z hlediska policie byla celá akce hodnocena jako úspěšná a naše jednotka je vycvičena pro další druh zásahu!

O občerstvení se postarali další členové naší jednotky - Michal Mráz a Jan Doktor, kteří s pomocí naší polní kuchyně připravili teplý čaj a kávu, což po soumraku přišlo jistě vhod.

Fotografie z průběhu cvičení naleznete v naší fotogalerii!

Autor: Martin Kopecký | Vydáno dne 22. 03. 2012 | 2020 přečtení