6.4.2013 - Výcvik v dýchací technice

6. dubna 2013 proběhl výcvik členů jednotky SDH Poběžovice v dýchací technice.

Výcvik byl rozdělen do tří okruhů. Prvním okruhem bylo vyhledání a záchrana osob, kdy jsme po zjištění základních informací provedli pátrání, označení prohledaných prostor a transport nalezených osob.

Druhým okruhem byl pohyb v silně zakouřeném prostoru, kdy jsme měli za úkol ve sklepních prostorách vyhledat ohnisko požáru a provést pátrání. Zde jsme si procvičili v reálné situaci požáru budovy zásady pohybu v neznámém prostředí při nulové viditelnosti.

Třetím okruhem byl průzkum půdních prostor a vyhledání předmětů.

Celý výcvik proběhl v objektu "staré školy" v Horšovském Týně, která je před demolicí a mohla tak posloužit výcviku zcela reálných situací, se kterými přijdou hasiči do styku při požárech podobných objektů.

Členové JSDHO Poběžovice již stejné téma odborné přípravy prakticky procvičili při pravidelné odborné přípravě v budově naší hasičské zbrojnice - více se dočtete zde.

Autor: Martin Kopecký | Vydáno dne 22. 04. 2013 | 1542 přečtení