Mezinárodní výcvik jednotek CZ/DE 2017
Dne 25. 3. 2017 se uskutečnil v režii SDH Poběžovice již druhý ročník mezinárodního výcviku jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Téma výcviku bylo opět "Požár lesního a travního porostu". Doprava vody byla provedena v kombinaci kyvadlové a dálkové. To znamená, že z čerpacího stanoviště, které bylo zřízeno jednotkou SDH Nový Kramolín u požární nádrže na šitbořské návsi, byly plněny cisternové automobilové stříkačky CAS 25K Liaz JSDH Poběžovice, CAS 24 T815 Terrno JSDH Hostouň a CAS 24 Š706 RTHP JSDH Drahotín, které dováželi vodu na rozcestí u skalek, kde byla postavena CAS 32 T815 JSDH Poběžovice, která "posílala" vodu do dopravního vedení utvořeného z přenosných požárních stříkaček JSDH Pařezov (po simulované závadě JSDH Drahotín), nebo samotných čerpadel v požárních automobilech FFW Weiding a FFW Schönau. Prvotní zásah na místě požáru provedla jednotka SDH Klenčí pod Čerchovem s CAS 25K Liaz, která rozvinula dopravní vedení k rozdělovači a následně útočné vedení dvěma proudy C s napojenými proudnicemi typu TURBO.

Výcvik dopadl nad očekávání dobře, neboť se zároveň jednalo o prověření všech možností zasahujících jednotek a mohli jsme zhodnotit jak kladné, tak i negativní vlivy na simulovaný zásah. Díky tomu, že jsme mohli zkoušet různé poruchy a závady, došlo k výměně přenosné požární stříkačky u dálkové dopravy vody a ke konci výcviku se projevila závada na CAS 32 T815, která byla také okamžitě nahrazena. Za celou dobu nedošlo k přerušení hasebních prací v místě požáru.

Rád bych poděkoval všem zúčastněným velitelům, strojníkům a hasičům za velice profesionální výkon, Policii ČR - obvodnímu oddělení Poběžovice za asistenci, týmu týlového zabezpečení v čele s Michalem Mrázem a Jaroslavem Kukačkou, kteří společně s našimi děvčaty naplnili prázdné hasičské žaludky, Pepovi Jansovi za profesionální dokumentaci, městu Poběžovice za podporu celé akce a v neposlední řadě veliteli jednotky SDH Poběžovice Petrovi Vejvančickému za obrovskou pomoc při přípravě a organizaci.

Na závěr si dovolím jednu myšlenku: "I hasič je jen chybující člověk, proto neustále cvičí a vzdělává se, aby v případě skutečného nasazení byly tyto lidské chyby co nejvíce potlačeny...".

Martin Kopecký
velitel výcviku

Fotogalerie a videa z události:

Autor: Martin Kopecký | Vydáno dne 18. 04. 2017 | 516 přečtení