Poběžovický železný hasič 2017 - ohlédnutí
Dne 15. dubna 2017 se uskutečnil v historickém centru města Poběžovice již třetí ročník soutěže "Poběžovický železný hasič".

Letošní ročník byl premiérový svojí účastí v nově vzniklé Chodské lize v disciplínách TFA, kterou pro letošní ročník tvoří Výstup na domažlickou věž, Poběžovický železný hasič, Železný hasič České Kubice, Tlumačovský železný hasič a Pařezovský železný hasič. I samotná poběžovická soutěž doznala pár změn, kdy byl doplněn hammerbox, pneumatika byla nahrazena figurínou a na závěr samotné tratě bylo nutné napojit proudnici B na výtlačné hrdlo stroje PS 8.

I přes ne zrovna vlídné počasí bylo poběžovické náměstí plné diváků, kterým moc děkujeme za vytvoření úžasné atmosféry. I tato podpora hnala závodníky za lepšími výkony, které byly opravdu znát. Pavel Kouřík z JSDH Díly vybojoval prvenství jak ve své kategorii, tak s časem 3:22,5 ovládl celé startovní pole. Hned za ním se umístil na druhém místě Jakub Kulhánek z SDH Tlumačov a třetici uzavřel Jiří Hnyk z SDH Klenčí pod Čerchovem. V kategorii nad 30 let jasně dominoval Antonín Rendl z SDH Česká Kubice, kterému dýchal na záda Robin Bureš z SDH Cítoliby a Jaroslav Klička z SDH Koloveč.

Závod se opravdu vydařil a za to patří velký dík závodníkům, kteří nastavují každý rok laťku opravdu vysoko, ale hlavně musím poděkovat všem, kteří se podíleli na bezvadné organizaci. Musím proto poděkovat klukům z Chodské ligy v čele s Tondou Rendlem za velkou pomoc při přípravě a zajištění materiálu na jednotlivé disciplíny, členům SDH Poběžovice za obrovskou pomoc při přípravě, organizaci, úklidu a všeho okolo, městu Poběžovice za záštitu nad letošním ročníkem, Zdravotnické záchranné službě plzeňského kraje za bezvadnou předlékařskou a následně lékařskou asistenci při úrazech, senátorovi Janovi Látkovi za účast a ceny pro výherce, Vojtěchovi Kotlanovi za fotodokumentaci a hlavně našemu komentátorovi Petrovi Vejvančickému, který nechal na náměstí duši a celý závod měl i díky němu tu správnou šťávu.

Děkujeme také našim sponzorům DSD Metal, VOCHOC, Dräger, Rodinný pivovar CHODOVAR a Hrbáček - stavebniny a autodoprava za krásné a hodnotné ceny do našeho závodu.

Martin Kopecký
velitel soutěže

Fotogalerie od V. Kotlana:

Autor: Martin Kopecký | Vydáno dne 20. 04. 2017 | 507 přečtení