Požár Poběžovice 6.10.2017
Jednotka sboru dobrovolných hasičů Poběžovice byla dne 6.10.17 povolána krajským operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje společně s jednotkou Hasičského záchranného sboru(stanice Domažlice) na požár dopravních prostředků do ulice Vranovská v obci Poběžovice.

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o rozsáhlý požár dvou osobních automobilů na volném prostranství. Jednotka za pomoci dýchací techniky a jednoho proudu C provedla uhašení. Druhé družstvo jednotky dobrovolných hasičů z Poběžovic provedlo doplňování CAS za pomoci plovoucího čerpadla z místního potoka.

Místo bylo po likvidaci požáru předáno Policii ČR a vyšetřovateli z Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje ze stanice Domažlice. Po návratu na základnu jednotka doplnila čisté hadice, uvedla do funkčnosti také dýchací přístroje, které použila a uvedla techniku zpět do pohotovosti.

Síly a prostředky:

JSDH Poběžovice:
  • CAS 25K LIAZ 101
  • OA Hyundai Tucson
HZS Domažlice:
  • CAS 20 TATRA 815 TERRNo1 4x4
  • VA Toyota

Fotogalerie z místa zásahu:

Zapsal: Michal Botlo

Autor: Martin Kopecký | Vydáno dne 09. 10. 2017 | 218 přečtení