Výcvik Domažlice
Polygon Domažlice

V neděli 24.10.2010 naše jednotka absolvovala výcvik s dýchací technikou v Domažlicích.

Výcvik probíhal v areálu HZS Domažlice - bývalých kasáren. Spočíval v absolvování cvičného polygonu s dýchacími přístroji Saturn. Co si pod tím člověk má představit?

Hasič si na sebe vezme dýchací přístroj, masku a poté vejde do jakési předsíně polygonu, kde má za úkol 20 krát zvednout železné závaží aby se pořádně rozdýchal a poté už vstupuje ve skupině dalších kolegů do samotného prostoru polygonu. Jde v podstatě o klecový systém chodeb s různými překážkami, průlezy, výlezy apod., které simulují pohyb v neznámém prostředí.

Vše se samozřejmě odehrává ve tmě a v umělém kouři, takže i s pomocí baterky se hasiči orientují většinou hmatem. Úkolem je nalézt cestu na konec polygonu a poté se stejnou cestou vrátit. Není to snadné, ale je to výborná příprava na skutečné zásahy, kde hasiči můžou využít to, co se při výcviku v polygonu naučili.

Polygon Domažlice

Autor: Jan Doktor | Vydáno dne 26. 10. 2010 | 2711 přečtení