Výcvik s dýchací technikou s HZS Domažlice
Dne 7. 4. 2017 proběhl v opuštěné továrně v Domažlicích výcvik naší jednotky s dýchací technikou.

Téma výcviku bylo "Průzkum v zakouřeném prostředí". Jednotka měla za úkol vyhledat v nulové viditelnosti jednu osobu a dvě tlakové lahve. Jelikož se jednalo o rozlehlý objekt, bylo celé provedení velmi náročné na orientaci.

Cílem výcviku bylo prověřit schopnosti a orientaci nositelů dýchací techniky v silně zakouřeném prostředí a neznámém objektu. Zásahy na hořící budovy patří k těm nejnáročnějším a proto je důležité udržovat hasiče stále jak fyzicky, tak psychicky na tento typ zásahů připravené. Každý nositel dýchací techniky také musí minimálně 1x za 3 měsíce vydýchat 1 lahev v dýchacím přístroji, pokud dýchací techniku nepoužil v daném období u zásahu.

Po splnění všech úkolů se jednotka vrátila zpět na základnu.

Autor: Martin Kopecký | Vydáno dne 10. 04. 2017 | 430 přečtení