Výcvik s HZS Domažlice 9.11.2016
Dne 9. 11. 2016 jednotka absolvovala výcvik na HZS Domažlice.

Celý výcvik se skládal z pěti bloků. Nejdříve proběhlo školení ve vyprošťování osob při závalech, kde jsme si na zmenšeném modelu ukázali systém vytvoření pažení a následné záchrany osoby.

Dále jsme prodělali mokrý výcvik s prodnicí, kde nám bylo názorně ukázáno a vysvětleno použití a ovládání proudnice při požárech uzavřených prostor a seznámili jsme se se systémem pulzního hašení.

V třetím bloku absolvovali nositelé dýchací techniky trasu ve zkušebním polygonu, která se skládá z různých překážek, průlezů a výlezů. Cílem této zkoušky je vystavit hasiče zvětšené zátěži a změřit tak jeho spotřebu vzduchu, která by přibližně odpovídala spotřebě při mimořádné události. Za zmínku stojí, že jsme vůbec poprvé absolvovali zkušební polygon celkově v nových dýchacích přístrojích Dräger PSS 3000, které mají vyšší zásobu vzduchu, než starší dýchací přístroje Saturn S5 a S7 a v neposlední řadě jsou neporovnatelně pohodlnější

V dalším bloku jsme se seznámili s nouzovým uzavřením plynového potrubí při požáru a v posledním části cvičení jsme si prakticky vyzkoušeli hašení požáru kapaliny pomocí práškového PHP.

Celý výcvik byl pro naši jednotku velice přínosný, i když probíhal ve velké zimě a pro hasiče tak byly podmínky tvrdší, zvláště, když proběhl mokrý výcvik s proudnicemi. To by ale nemělo být pro hasiče překážkou. Kluci z HZS Domažlice byli pro tyto případy náležitě připraveni a my tak dostali teplý nápoj na zahřátí. Závěrem můžeme směle konstatovat, že byl celý výcvik dobře připravený a lektoři byli fundovaní. Budeme se těšit na další ročník. Děkujeme.

Fotogalerie a videoukázky z výcviku:

Autor: Martin Kopecký | Vydáno dne 01. 12. 2016 | 1160 přečtení